Szęśliwego Nowego Roku Vondelpark!

Bardzo lubię obserwować ludzi. Te tysiące nieznanych osób mijanych codziennie. Tych osób z którymi razem tworzymy społeczeństwo, ale o tym nie pamiętamy. Żadko mamy poczucie przynależności do większego społeczności, do np społeczności całego miasta. Poczucie, że jesteśmy jedną z części tworzących tą strukturę. A ja lubię to poczucie. I lubię robić prezenty.

1 stycznia 2021 powiesiłam na drzewach wzdłuż głównej aleji Vondelpark w Amsterdamie 140 akwarel przedstawiających ludzi których obserwowałam w Vondelparku. Ludzi mi nieznanych. Rowerzystów, biegaczy, spacerowiczów, ludzi z wózkami, z psami, samotnych, z przyjaciółmi… W swoich naturalnych pozach, codziennych ubraniach, z telefonami, słuchających muzyki. Nas. Tak wyglądamy. Tak wyglądamy w grudniu 2020. To my.

Napisałam, że jeżeli, ktoś się rozpozna na obrazku może go sobie wziąć. 🙂 i zostawiłam adres mojej strony internetowej.

Niespodziewanie dostałam wiele maili i wiadomości przekazujących mi zachwyt tą wystawą, ale przede wszystkim podziękowania 🙂 Jest mi niezwykle miło!!! Nie wyobrażam sobie lepszego rozpoczęcia roku niż ten. Jest to więc prezent dla ludzi z Vondelpark, ale jest to też prezent dla mnie. W końcu jestem jedną z nas!